To se vážně nevyplatí

V dnešní době jsou věci nastaveny trochu jinak, než tomu bylo před desítkami let. Dříve bylo výhodou si založit termínovaný vklad, který vaše finance slušně zhodnotil. Nebo jste si peníze vložili na spořicí účet a také byla radost pohledět na měsíční výpis.
studování grafů
Bohužel tato doba pominula. V dnešní době nám totiž spořicí účet nebo termínovaný vklad naše finance vesměs vůbec nerozmnoží. Je to v podstatě velmi jednoduché. Právě nyní jsme v čase extrémně nízkých úroků. Tím pádem se dá říci, že místo abychom vklad zhodnotili, uděláme pravý opak a finance znehodnocujeme.  
šipky k nebi

Výhody a nevýhody
 

Vždycky a u všeho se najdou dvě strany hodnocení a to je i v tomto případu.
Klady:
–          U spořicích účtů je vysoká likvidita – peníze se dají různě vkládat a vybírat, pokud podmínky nejsou stanoveny jinak předem, při podpisu nebo ve smluvních podmínkách.
–          Většinou jsou pořízeny jako vedlejší produkt k běžnému účtu.
–          Některé banky nabízí možnost spoření i v cizí měně.
–          Peníze v bance musí být ze zákona pojištěny a to do výše 100 000 €, což pro klienta vyplývá nulové riziko.
Zápory:
–          V současné době je bohužel nízký výnos, který nepokrývá inflaci.
–          Srážková daň – a ta je ze všech zisků. Platí se povinně a to ve výši 15%. Tuto částku vám odečte banka.
–          Výše úroků se bude odvíjet od výše vaší vložené částky.
–          U termínovaných vkladů je celkem nevýhodná likvidita. Peníze musíte vložit a to ještě máte stanovený limit, ovšem nesmíte si je po určitou dobu vybrat, můžete pouze vkládat. Samozřejmě jsou to vaše finance, takže vybrat v nutném případu půjdou, ovšem vy za to zaplatíte pokutu.
–          Nenechte se oklamat vysokými úroky na spořicích účtech. Banky je totiž uvádí v roční sazbě, ale vám se na účet připisují v měsíční sazbě, což je jedna dvanáctina úroku a ještě i tu budete mít sníženou o srážkovou daň ve výši 15%.
růst peněz
Vždy je nejlepší se pořádně na vše zeptat, než udělal unáhlený krok. Bankovní poradce by vám měl pravdivě odpovědět na vaše dotazy a případně navrhnout pro vás nějaké řešení.
Otázkou je, zdali by nebylo lepší investovat do jiných zdrojů, věcí nebo dalších jiných možností.