Signály, které nám vysílá osoba závislá na internetu a hrách

V dnešní době je obrovská šance, že máte někoho v okolí, kdo trpí tímto problémem. Je to problém velmi vážný, která postihuje dnes zhruba jednu pětinu populace, převážně mladé lidi ve věku od patnácti do třiceti let. Závislost se léčí dlouhými terapiemi, které jsou na podobné bázi jako ty protialkoholní.
sport z mobilu

Neustále mobil po ruce

Jelikož je to pro ně jakási droga, nejsou schopni se bez mobilu, tabletu nebo laptopu obejít ani na pět minut. Ve škole se to projevuje tak, že student není schopen mít mobil v tašce, ale má ho na lavici a nepřetržitě kontroluje své notifikace, na které by mohl reagovat. Můžete to zpozorovat i tak, že tento člověk Vám okamžitě odepíše na Vaši zprávu, hned Vám zvedne telefonát, nebo okamžitě odepíše na e-mail. Dělá to proto, že má svou techniku neustále u sebe.

 Vyhledává napájecí zdroje

Jakmile někam přijdete, okamžitě se ptá po zásuvce, powerbance nebo dobíjecím stojanu. Nemůže si dovolit, aby se mu přístroj vybil a byl tak chvíli offline.
3. Třes v rukách a neklid
Takový stav nastává ve chvíli, kdy daný člověk delší dobu neměl kontakt se svým mobilem nebo si dlouho nemohl zahrát hru. Jedinec je nepříjemný, není schopný na nic odpovídat a soustředit se na důležité věci.
 zdravotní sestra
 Pokud znáte někoho, kdo vykazuje jakékoliv příznaky závislosti na internetu či počítačových hrách, nemusíte se ani snažit ho na jeho problému upozorňovat. Takoví lidé svůj psychický problém nepřiznají. To samozřejmě není vůbec dobré pro následující léčbu, které probíhá podobně jako u alkoholiků. Pacienti mají samozřejmě zákaz jakéhokoliv používání internetu a jsou na jakési ,,odvykačce”. Závislost na internetu je jedna z nejtěžších, léčba tudíž může probíhat poměrně dlouho. Varujte své blízké před nadměrným používáním telefonů a dokažte jim, že pauza od technologií je důležitější, než si myslí!