Laser game, zábava, která stmeluje kolektiv

Laser game nemusí být nutně jen hra pro rodinu a přátelé. Mnoho podniků, které provozují tuto činnost, láká zákazníky i z řad firem. Nabízí jim možnost uspořádat podnikový sraz spojený se zábavou v aréně. Co si budeme povídat, představa, že si můžete zastřelit vlastního šéfa, je neodolatelná.
Jde o společenskou sportovní hru, při které po sobě střílíte speciálními laserovými pistolemi. Každý hráč je vybaven touto pistolí a vestou, která v bodech, do kterých střílíte, svítí. Střílí se do oblasti hrudi, ramen, zad a do samotné zbraně protivníka. Pokud Vás protivník zasáhne, jste na 5 vteřin vyřazen ze hry. To znamená, že nemůžete střílet, ani být zastřelen.
světelný paprsek

Jak to chodí

Na laser game si vezměte nejlépe černé oblečení, aby vás protihráči měli menší šanci vidět. Hra probíhá v aréně, která je osvětlená neonovými světly. Některé zábavní podniky mají na výběr z několik arén. Cílem hry je obvykle získat nejvyšší skóre, ovšem závisí to na herním módu. Jeden match trvá přibližně 12 minut. Možná se vám to bude zdát krátké, ale věřte tomu, že se i za tak krátký čas zvládnete pořádně zapotit.
Je na vás kolik si zvolíte her, jen je třeba si arénu dopředu rezervovat, jelikož laser game se stává čím dál tím oblíbenější volnočasovou aktivitou. Po odehraných zápasech je k dispozici bar, kde si můžete koupit občerstvení, prodiskutovat výsledky nebo pokračovat pracovní poradou.
lasertag arena

Turnaje a jejich varianty

Můžete si vybrat z několika módu hry, které jsou v každém podniku trochu jiné. Mezi nejzákladnější módy patří:
1.       Deathmatch – oblíbený herní mód, ve kterém hrají všichni proti všem, tedy každý sám za sebe. Cílem je zastřelit nejvyšší počet protivníků. Tento typ hry je určen pro nižší počet účastníků.
2.       Team deathmatch – hráči si vytvoří týmy, které pak soupeří proti sobě. V aréně není možné zastřelit vlastního spoluhráče, takže nemusíte mít strach, že byste svému týmu pokazili hru.
3.       Základny – v této hře jsou pouze dva týmy. Cílem je zničit základnu soupeře.