Populární sporty v Anglii a Americe

Sport je, byl a bude populární ve společnosti, a to jak na hřišti, tak na stadionu či za obrazovkou s miskou brambůrků. Sportovní aktivity zlepšují fyzické i psychické zdraví a také lidské vztahy.

rozehrávač amerického fotbalu

AMERICKÉ OBLÍBENÉ SPORTY

·         Americký fotbal

Určitě už jste slyšeli o snad nejoblíbenějším sportu s jménem fotbal. U nás si představíme dva týmy, které se vzájemně snaží kopnou míč do sousedovi branky.

No americký fotbal je mnohem brutálnější. Ano také tu jsou dva týmy, ale mají na sobě helmy a velké množství chráničů. Hraje se s oválným míčem a hlavním přáním každého týmu je zaskórovat touchdown, nebo prostě mít co nejvíce bodů.

Jedno družstvo se skládá z “obrany” a “útoku” hlavní ve hře je quarteback, který hru rozehrává. Účelem hry je dostat míč do protivníkovo pole. Na to mají 4 pokusy. Kromě toho je hra opředená mnoha strategickými kličkami a pravidly, takže se nejedná jenom o pouhý zápas “kdo má větší sílu” jak se to možná může jevit na obrazovce.

·         Baseball

Baseball bychom mohli přirovnat k anglické hře kriket. Odehrává se mezi 9 hráči z každého týmu. Ty se střídají se snaží se odrazit míček pálkou. Pokud se jim to povede, hráč běží po obvodu hřiště, a přitom zašlapuje mety, dokud se nevrátí na své původní místo. Pokud se to hráči povede v jednom kole, říká se tomu homerun.
úder golfisty

ANGLICKÉ OBLÍBENÉ SPORTY

·         Fotbal

Určitě nemůžu zapomenout na tuto oblíbenou hru. Její průběh je stejný jako u nás, takže pravidla nemusím vysvětlovat. Místo toho zmíním několik úspěšných týmu jako například Manchester United, Liverpool a Chelsea

·         Golf

Golf nebo také hra gentlemanů. Při jedné partii běžně dochází k dohodnutím důležitých obchodů nebo navázání styků. Přesto je to i velice zajímavá hra, která se samozřejmě hraje jak u nás, tak v Americe. Není to ovšem nejlevnější sport.

Každý hráč se snaží odpálit svůj míč pomocí golfové hole tak, aby se trefil do jamky s co možná nejmenším počtem odpalů. Přestože je to hra pro jednotlivce, je možné hrát jí v párech nebo v týmech.