Proč nezapomínat na účty

Dnes je vše propojeno v jeden celek. O důležitosti účtů se přesvědčíme ostatně pokaždé, když nyní dostaneme nový počítač nebo nový telefon. Na účtu máme uložené kontakty, nastavení, tapety, obrázky, hudbu, veškeré aplikace, historii zpráv a emailů. Je toho zkrátka hodně, co bychom jinak museli všechno ručně nastavovat a zase přenášet a bůh ví co ještě. Dříve to byla SIM karta, která přenášela kontakty, dnes to jsou ale internetové účty od vašich telefonů a počítačů, které vás mohou mnohdy i spasit. Nyní si řekneme něco o tom, jak vlastně může takový účet pomoci.
registrace a heslo

Při ztrátě telefonu

Pokud vám někdo telefon ukradne nebo ho jen ztratíte, stačí si doma otevřít počítač nebo si půjčit jiný telefon, přihlásit se na něm na váš účet a zapnout možnost „vyhledat zařízení“ – takhle se můžete jednoduše dostat zpátky k vašemu telefonu, byť by byl schován sebelépe. Má to své limity, ale i tak, pokud to bude možné, odhalí vám polohu vašeho telefonu s přesností na půl metru, což je bezpochyby něco super.

Při rozbití telefonu

Rozbil se vám váš mobil? Nevadí. Když si pořídíte nový, stačí se jenom přihlásit a hned se můžete dostat k vašim zprávám, emailům a kontaktům, aniž byste je zachraňovali z toho starého. Vše se nyní automaticky zálohuje na účty, to znamená, že se již nemusíte starat o to, co je v telefonu, ale spíše kde to najdete.
přemýšlení nad prací

Jak se do tohoto účtu dostanete?

Někdo vám telefon dal a zapomněli jste heslo? Jednoduše si jej nastavte znovu. Zajděte na google nebo microsoft nebo apple, kde se přihlaste a při zadávání hesla jednoduše klikněte na „zapomenuté heslo“. Projedete řadou pokynů, které si ověří, že jste skutečně vlastníkem účtu a následně si budete moci nastavit heslo nové. Nyní se budete moci přihlašovat na váš účet jak z telefonu, tak z počítače, tabletu či jakéhokoliv jiného zařízení, které umožňuje přístup na internet. Vskutku jednoduché, no ne?