Náhradní babička

Je to vlastně kombinace charity a normální služby. Jednoduše si místo paní na hlídání najmete babičku nebo dědečka. Službu u nás nabízí několik charit, pracujících se seniory. Zatímco paní na hlídání bývají nejčastěji studentky nebo paní ve středním věku, tato služba nabízí rodinám možnost spojit se se seniory. Co je na tom skvělého? Babičky a dědové mají některé vlastnosti, které žádná chůva nemá. Především mají neuvěřitelné životní zkušenosti. Nejen, že mnoho z nich vychovalo vlastní děti, ale mají zkušenost i s „vychováváním dospělých dětí“. Jinými slovy, svou zkušenost předají nejenom vašim dětem, ale i vám.
vnoučata a prarodiče
Za druhé, většina z těchto lidí to nedělá pro peníze, ale prostě proto, že jim chybí společnost dětí. Takže si můžete být celkem jistí, že je zahrnou láskou a rozmazlí je tak, že je nepoznáte. Kromě toho, dětem jenom prospěje, když se budou moci setkat se starší generací. Budete šokování, jak nadšené budou vaše děti z poslouchání příběhů o tom, jak se žilo za starých časů. A na oplátku své nové babičce nebo dědečkovi předvedou, jak se používá tablet a hrají Angry Birds.
 
Kromě toho, budete mít dobrý pocit, že děláte správnou věc. Různé průzkumy ukazují, že přítomnost malých dětí má na seniory spoustu pozitivních efektů. Především, pro mnoho starších lidí je největším strašákem samota. Někteří to řeší pejskem nebo kočkou, ale němá tvář přece jenom není to samé. Možnost si s někým popovídat je naprosto nezaměnitelná.
tři generace
Navíc, povídání s ostatními lidmi udržuje seniory v duševní kondici, a mnoho odborníků věří, že právě aktivní a naplněný život může být cennou prevencí duševních onemocnění. Takže kromě toho, že vaše děti mají možnost nenásilně vstřebávat zkušenosti starší generace, a poslouchat, jak se žilo dříve, tak i babičky a dědečkové mohou zažít radost z čisté dětské lásky, nadšení a energie. Jediné, co jim hrozí, je, že budou zavaleni dětským žvatláním o zelených prasatech.