Kopřiva není jen plevel!

Pokud jste si mysleli, že je kopřiva pouze plevel, pak jste na velkém omylu. Patří mezi léčivé bylinky a má velmi pozitivní účinky na naše tělo. Snižuje cukr v krvi, pomáhá i od různých revmatických problémů a dokonce i na astma. Obsahuje vitamíny A, B1, B2, C a K. Dokonce již ve starověku si kopřiv velmi vážili, jelikož věděli, jak moc dobré účinky má. Mnoho lidí kopřivy spojuje maximálně s pitím čaje, ale ona toho umí mnohem více.

kopřiva


Kromě využití na čaje pomáhá také na bolavé klouby, kdy listy bychom právě bolavá místa měli obkládat. Pomáhá i při zánětu močových cest.

Nejsilnější bývají na jaře a dokáže zbavit i od lehkého stresu.

Dokáže detoxikovat naše tělo a vyčistí náš organismus od škodlivých látek. Je velmi skvělá pro cukrovkáře, ale je důležité ji brát maximálně tři týdny a pak si dát menší přestávku.


Pomáhá dokonce i pro lepší růst vlasů a působí pozitivně na naši pokožku. Dokonce již po týdnu vidíte zlepšení.

Někteří lidé si ji dávají i do polévky. Chutná prý velmi dobře. Kromě polévky si můžete z kopřiv také připravit jiná chutná jídla, mezi která se řadí například omeleta z kopřiv, kopřivové karbanátky nebo Italské rizoto s kopřivou.

plevel

Co takhle zkusit jarní kúru?

V dávných dobách byla hodně využívaná a v dnešní době se k ní opět mnoho lidí zase vrací. Zkuste pít ráno asi půl hodiny před snídaní hrnek čaje z kopřiv a poté alespoň dva šálky přes den a uvidíte, že se pak budete cítit o mnoho lépe. Důvod toho, proč vám bude lépe je ten,

že s přibývajícím věkem dochází ke snižování železa v těle a kopřivy vám železo naopak dodají, takže se budete cítit svěžeji.

lístek


Pokud vám tedy na zahradě roste kopřiva, místo toho, abyste se jí zbavili, raději ji využijte na věci zdravě prospěšné pro váš organismus. Říká se, že kopřiva na zahradě je strážkyní bezpečí, jelikož naši předci věřili, že se zlí duchové kopřiv bojí a využívali ji k různým magickým obřadům. V dnešní době se považují za strážce domu.