Na detaily nevěry se neptejte

Že je nevěra nepříjemnou a bolestivou záležitostí pro všechny, kterých se to týká, je známý fakt. V mnoha případech se v jejím dění ocitnete právě tehdy, kdy to vůbec nečekáte. Z toho důvodu je dobré, ji nerozebírat do detailů a příliš se nezaměřovat na všechno, co jí předcházelo. V momentě, kdy se dozvíte o tom, že vás váš partner podvedl s jinou, máte pouze dvě možnosti, jak jít dál.

1.    Odhodlat se k rozchodu/rozvodu.

2.    Problém překonat a pokusit se o záchranu vašeho vztahu.
rtěnka na límečku

Pro vztah je prospěšné – neznat každý detail

Jestli jste si zvolily druhou cestu, kterou je odpuštění a obnovení vašeho vztahu – tedy jeho záchrana, je nanejvýš vhodné, abyste se k nevěře vašeho partnera už společně nevraceli. Zkoumání každé maličkosti může značně ohrozit váš postoj, udržet si vztah s člověkem, kterého milujete i přes skutečnost, že udělal chybu, která má negativní dopad pro vás oba.

Váš partner může trpce litovat toho, co se stalo a že vás zranil a ublížil nejen vám, ale i vašemu vztahu, na kterém jste budovali. Výčitky svědomí jsou v tomto případě tím největším trestem, jaký ho mohl postihnout – jen si to musíte uvědomit. Není žádným pravidlem a ani zákonem, že se nevěra neodpouští, záleží na mnoha faktorech a okolnostech (včetně vašich citů k němu), které vám dodají odvahu a víru v to, že všechno lze zachránit.

Pitvat se tedy v podrobnostech nevěry, nebude mít žádný pozitivní efekt pro získání opětovné důvěry vašeho partnera, ale naopak – váš vztah díky tomu definitivně pohřbíte.
ruce na bradě

Zvědavost – jak se s ní vyrovnat?

Je pochopitelné, že vás nebude zajímat pouze to, proč to váš životní partner udělal, ale i to, s kým, kde a samozřejmě i to, jak často. Někdy je ovšem více prospěšné, pokud nebudete pátrat po všech detailech, které se v době vaší nevědomosti odehrávaly. Vyrovnat se s nejistotou a spoustou otázek musíte – pokud spolu hodláte žít dál. Není proto vůbec na škodu, navštívit partnerskou poradnu, ale rovněž dospět i k sebepoznání, kdy si uvědomíte, že určitý podíl viny na partnerově nevěře nesete i vy.

Abyste to společně překonali, je potřeba si přiznat, že jste něco ve vašem vztahu zanedbaly i vy a tím pádem se poprat s faktem, že to musíte napravit. Ať už se jedná o času stráveném společně, změnu ve vašem chování nebo složitou povahu, na perfektním vztahu bez nevěry musíte vždy pracovat z obou stran.