ZAHRADNÍ HOUPAČKY

Celkově je zahrada místo pro odpočinek a relaxaci, někdo odpočívá při pletí záhonů, někdo při posezení v altánu nebo pod pergolou, někdo si chce pro relaxaci pořídit houpačku, houpačka najde využití i pokud máte děti. Zkrátka najde si příznivce v celé rodině.
houpací síť
Podle čeho houpačku vybírat?
V první řadě musíte dát pozor na nosnost houpačky, ale ať už jí budete využívat každý den s celou rodinou, nebo jí chcete mít pouze na chatě, kam jezdíte pouze o víkendech, nosnost by měla mít vysokou v každém případě, pokud máte děti, potom obzvlášť, protože je nutné počítat s tím, že děti na ní nebudou jen sedět, ale také „dovádět“, a to vše by měla zahradní houpačka vydržet.

Dalším kritériem pro výběr je materiál, můžete si vybrat houpačku kovovou nebo dřevěnou.

Kovové houpačky– vedou jednoznačně svou cenou, jsou levnější než dřevěné, pokud jí chcete jen sami pro sebe k relaxaci, může Vám stačit, pokud máte děti, hrozí větší riziko úrazů, ale na druhou stranu i kovová sedačka může být opatřená ochrannými prvky, aby „zmírnily“ následky úrazů.

Dřevěné houpačky– u nich vede volba materiálu, dřevo je přírodní materiál, takže jednoznačně do zahrady „zapadne“, je o něco dražší než houpačka kovová, mívá ale zpravidla větší nosnost, než houpačka kovová.
Když už si budete vybírat houpačku na zahradu, zvolte si k ní také zastínění, budete v tom případě na ní moct relaxovat, i při menším dešti, nebo když bude pražit silné sluníčko.
velká houpačka
Dnešní nabídka trhu je opravdu pestrá, od klasických závěsných vícemístných sedaček už pořídíte také závěsná křesla klasického tvaru nebo i ve tvaru vejce, v nabídce jsou i dvoumístná závěsná křesla, kam se vejdete i s partnerem, i s malým dítkem.
Nosnost takových závěsných křesel bývá v rozmezí 100 – 150 kilo, k závěsnému křeslu už zastínění nepotřebujete, je jeho součástí, zároveň Vás budou krýt proti větru i menšímu dešti.