Psí hotely

Psí hotely se začaly stávat populárními až v 21. století. Lidi si pořizují čtyřnohé mazlíčky, ale pokud se chystají na dovolené nebo musejí pracovně odjet ze svého bydliště a nemají nikoho ve svém okolí kdo by jim psa pohlídal, pak je jasná volba Psí hotel.
hraní štěňat.jpg

Při volbě hotelu je zapotřebí splnit několik podmínek. Většina hotelů vyžaduje po majiteli, aby svého psa dali do jejich hotelu na kratší zkušební dobu. Tímto se zkouší, zda je k tomu pes způsobilý a zda je na pobyt připravený. Jaké jsou ty nejčastější podmínky?

·         Dobrý zdravotní stav psa.

·         Minimální věk od tří měsíců.

·         Pes je očkovaný a odčervený – nutnost s sebou vzít očkovací průkaz.

·         Pokud je váš mazlíček fena, musí být nehárající.

Pokud splňujete všechny tyto podmínky, můžete využít hotel. Na co byste neměli zapomenout a co mu s sebou vzít?

·         Jak už bylo řečeno – očkovací průkaz s platným očkováním.

·         Deku nebo pelíšek – podle toho, co váš pes vyžaduje.

·         Oblíbené věci – hračka, pamlsky a krmivo (tolik, aby vystačilo po celou dobu pobytu)

·         Obojek s vodítkem a také antiparazitní obojek.

Určitě vás zajímá, v jaké cenové relaci se pobyt pro vašeho mazlíčka pohybuje. Platba je stanovena podle různých kritérií. Ve většině hotelech se platí za noc a podle toho, kolik pes váží. Čím menší pes je, tím menší částku zaplatíte. Připravte se, že za noc zaplatíte několik stovek korun. Také záleží na tom, jaký hotel si vyberete.

Většina hotelů nabízí další služby, které jsou pro zájemce výhodou. Můžeme se setkat například s veterinární ordinací přímo v areálu. Zde také mají většinou školu psích sportů. Lze získat i pravidelné informace o vašem mazlíčkovi.
pejsci u domku.jpg

Pokud byste nevěděli, kde se hotely nachází. Zde je několik měst, které tuto možnost nabízejí: Praha, Třemošná, Plasy, Havlíčkův Brod, Karviná, Rakovník, Chomutov, Olomouc, České Budějovice a další. V České republice jsou v současnosti desítky hotelů.