Provádějte pravidelnou kontrolu

Jen málokterý majitel zahradního koupacího zařízení ví, že je nutné zkontrolovat vodu už při jejím prvním napouštění na začátku koupací sezóny.

Nejdůležitějším faktorem je při první kontrole hodnota PH vody, která musí být v přesně stanovené výšce, pokud je vyšší je potřeba ji snížit a pokud je nižší, tak zase zvýšit. Protože hodnoty tohoto faktoru mají opravdu velký vliv na funkci chlorových přípravků a při jejich nerovnováze by se mohlo stát, že by se Vám ve Vašem koupání mohly začít objevovat řasy.

dítě u dna

Právě proto je dobré mít v zásobě kvalitní a spolehlivý bazénový tester PH a CL, který Vám ukáže jak hodnoty tohoto faktoru tak také obsah aktivního chloru ve vodě. Vlastně dva nejdůležitější faktory, které je nutné sledovat a pravidelně upravovat. Jistě víte, že základem péče o koupací zařízení je dostatek chloru, který zajišťuje dezinfekci vody a odstraňuje z ní mikroby a bakterie, které by mohly způsobovat nejrůznější problémy.

A právě díky bazénovému testeru PH a CL budete mít přehled o kvalitě vody ve Vašem koupání. Kontrolu je nutné provádět minimálně jednou za dva týdny, ale v době většího využívání koupacího zařízení či v období vysokých teplot je dobré dělat kontrolu častěji, abyste předešli zbytečným komplikacím v podobě řas a podobně.

vodní tanec

Bazénový tester PH a CL je dodáván v tekutém provedení jako kapkový, jedno balení Vám vydrží po několik koupacích sezón a navíc je možné si k němu dokoupit cenově výhodnější náhradní balení. Základní balení obsahuje reagenční činidlo, lahvičky, návod k použití i barevnou škálu, která Vám zůstane už na pořád a proto si už příště můžete pořídit pouze náhradní balení.

V naší široké nabídce najdete i testery tabletové, které se také vyrábějí i v náhradním balení. Záleží jen na Vašem výběru. Nezapomeňte nahlédnout i do zbytku naší nabídky, kde najdete přípravky bazénové chemie a další příslušenství.