Pořídit si předokenní rolety se vyplatí

Existuje několik možností, jak efektivně stínit svá okna a odclonit nepříjemný venkovní ruch od vnitřku domu. Ovšem při výběru toho pravého stínícího prvku se vyplatí důkladně zvážit všechny poskytované výhody a nehledět pouze na cenu. Když se totiž budete ohlížet pouze na cenu stínících prvků, pak se na posledním místě celého seznamu s velkou pravděpodobností ocitnou předokenní rolety, protože pořizovací cena předokenních rolet je vyšší než u ostatních prvků, což mnohé zákazníky od jejich výběru může odradit. Skutečnost je ovšem taková, že předokenním roletám se co do množství výhod, které vám poskytnou, zdaleka nic nevyrovná.

malé bistro

Jedna výhoda za druhou hovoří pro předokenní rolety

Namontovat si je můžete nechat jak na stávající okenní rámy, tak můžete počítat s jejich umístěním již při stavbě svého domu. Kdykoli tak svůj dům můžete nechat doplnit o tyto mnohofunkční stínící prvky, které toho umí zdaleka mnohem více než jen clonit od slunce.

otřískané kabiny

Nicméně pokud mluvíme o zastínění, tak to je u předokenních rolet díky kvalitě zpracování jejich lamel naprosto sto procentní. Můžete si tak dopřát opravdu příjemnou tmavou noc anebo si můžete udělat půlnoc klidně v pravé poledne, což se jistě bude hodit lidem pracujícím na směny. A z jejich spánku je nevyruší nejen světlo, ale ani žádný hluk zvenčí. Zatažené rolety tlumí venkovní hluk až o třicet decibelů, což není zanedbatelné číslo. Díky zataženým roletám si na vás nepřijde nejen světlo a zvuk, ale také ani teplo.

staré žaluzie

Pokud v létě zatáhnete, výrazně tak odcloníte žár přicházející zvenčí a ušetříte na klimatizaci, stejně tak jako v zimě na vytápění, protože zatažené rolety nejenže nepustí teplo dovnitř, ale ani teplo ven, což v případě mrazivých dnů pozitivně pocítíte ve své peněžence. A ušetřit můžete samozřejmě i v případě, kdy zatažené rolety odradí bytové zloděje od vašeho příbytku, protože je mnohem snazší otevřít nijak nezabezpečené okno než se vloupat do okna opatřeného roletou. A na všechny tyto informace se vyplatí myslet, když si budete vybírat, jakým stínícím prvkem svá okna vybavíte.