Dopřejte svému motocyklu náležitou péči

Když si užíváte vyjížďky, určitě nepřemýšlíte nad tím, v jakém stavu je váš motocykl. Při jízdě byste se měli maximálně soustředit, ale současně se dostatečně uvolnit. Právě to však podpoří jistota, že o svůj motocykl máte opravdu kvalitně postaráno. Jestliže přemýšlíte nad tím, že byste svému stroji dopřáli kvalitní spojkové lamely, které by vydržely tam velký nápor, kterým neustálé rozjezdy a řazení rychlostních stupňů je, pak vybírejte ve specializovaném sortimentu. Uvidíte sami, že v případě kvalitního sortimentu si budete užívat mnohem více následných vyjížděk, neboť budete mít jistotu skutečně kvalitního produktu.

motor

Proč právě spojková lamela?

Mnoho jezdců si to vůbec neovědomuje, ale právě tento prvek je na motorce mimořádně namáhaný. Při každém rozjezdu dostává každá spojková lamela opravdu zabrat, a proto je důležité popřemýšlet, zdali by nebylo lepší je už konečně vyměnit, aby váš motocykl mohl fungovat ještě lépe, než je tomu doposud.

Jak vybrat správně?

Pokud nemáte se zásahy do motocyklu takové zkušenosti, není od věci popřemýšlet o odborném servisu. To však není potřeba v případě, kdy si jste jisti tím, že tuto úpravu zvládnete. Pak však nastává otázka, jak vlastně vybrat spojkové lamely, tak, aby vydržely dostatečně dlouhou dobu a vůbec aby vydržely ten silný nápor, který na ně bude kladen?

Nakupovat v osvědčeném sortimentu
V případě nejasností vyhledat odbornou pomoc
Mít jistotu kvalitního produktu
Řídit se radami v servisním manuálu
Důvěřovat svému vlastnímu uvážení

spojka

Jakmile se budete řídit výše zmíněnými radami, nebude pro vás problém vybrat kvalitní díly pro spojku vašeho motocyklu. Právě na základě toho budete o kus klidnější, neboť budete vědět, že ani neustálé rozjezdy, ani nepříliš kvalitní řazení nebude pro váš motocykl takovou zátěží. Proto se toho nebojte anakupujte tam, kde vás kvalitou ani cenami nezklamou.