Cože? Tekuté tapety?

Hledáte dokonalý materiál na stěny vašeho bytu, domu, ubytovacího zařízení nebo do kanceláře či jiného pracoviště? Tekuté tapety se hodí opravdu všude.

Jsou příjemné na pohled i na dotek, tepelně izolují, nenásilně dokreslují atmosféru vašeho interiéru, snadno zakryjí nerovnosti a praskliny podkladu, jsou antistatické, takže se na nich nedrží prach, dají se nanášet na různé povrchy, takže s nimi jednoduše docílíte sladění nestejných podkladů nebo je můžete nanést na jiné prvky místnosti a snadno docílit jednotného vzhledu. Oživíte tím snadno, levně a rychle například starší skříně nebo kuchyňskou linku, oprýskané dveře či nevhodně zvolenou barvu vypínačů. Možností je opravdu mnoho a protože je aplikace těchto tapet velmi snadná, zvládnete to kdykoli a sami. Renovujte a radujte se z této uspokojující práce kdykoli se vám zachce.

štafle a malba

Tekuté tapety jsou vyrobeny z bavlněných vláken, vodou rozpustného lepidla a zvýrazňovacích prvků. Dodávají se v suchém stavu, jako sypká směs, kterou si sami naředíte pouze vodou a můžete nanášet. Směs schne tuhne několik dní, doporučuje se ji spotřebovat do 48 hodin od naředění. Takže je pro aplikaci dostatek času. Pokud byste potřebovali nějaké místo upravit, stačí je zase navlhčit vodou a tento kousek vyměnit za nový. Nátěr je také příjemně tvárný a nestéká, takže si jej můžete upravit do požadovaného tvaru, snadno zahladit okraje či přechod odstínů.

barevná zeď

Pokud potřebujete, aby byla výsledná tapeta odolná proti vodě, doporučujeme ji natřít ochranným lakem na tapety. Hmotu lze snadno nanášet hladítkem nebo pistolí na omítky.

Tekuté tapety pocházejí z Japonska, odkud se rozšířily do celého světa, takže si jejich výborné vlastnosti a vámi vybraný dekor můžete užívat i vy ve vašem interiéru. Jsou mimo jiné vhodné i do hotelových chodeb, do okolí schodišť a vytvářejí příjemnou a hřejivou vrstvu na zdi v okolí postelí a stolů. Stačí jen vybrat si odstín a objednat si. Je to snadné.