Cestovat jde i levně, stačí vědět jak na to.

Dnes je cestování mnohem levnější, než to bývalo kdysi. Letenky mohou klidně stát pár stovek, autobusy mohou být ještě levnější, vlakem dojedete pomalu z Bohumína až do Milána. Nebo se prostě jen můžete sebrat a vyrazit pěšky nebo vlastním autem. Možnosti jsou neomezené a my si zde ukážeme několik cestovatelských webů či triků, jak ušetřit co nejvíce.
 hory za silnicí
1)      Autobusy
Pokud se chystáte vyrazit po Evropě, není nic levnějšího, než jet nějakým autobusem. Ať už je to GoEuro, Regiojet nebo i Flixbus, všechny vás dopraví za dobrou cenu, kde potřebujete. Pokud budete objednávat s předstihem, můžete se dostat klidně až do Paříže za dvanáct hodin z Prahy za nějakou pětistovku, ani to ne. Jedná se o velmi levné, ale dlouhé, cestování, které se ovšem vyplatí hlavně pro studenty a ty, kteří nikam nespěchají.
 
2)      Letenky
Zkuste kiwi nebo honzovy letenky a počkejte si na nějaké dobré akce. Mnohdy vás i překvapí. Například z Prahy do Izraele to stojí pár stovek nebo do takového Irska se mnohdy dostanete levněji než do Londýna, což je trochu paradox. Každopádně i letenky se dají sehnat za velmi dobrou cenu, pokud vám nevadí vzít si jenom jedno zavazadlo nebo vám nevadí letět pozdě večer.
západ slunce za letadlem 
3)      Ubytování
Zkuste booking, AirBNB, trivago a podobné weby, kde se dá najít super ubytování za naprosto úžasné ceny. Například týden v Paříži klidně vyjde i na čtyři tisíce na dvě osoby, což pro pracujícího člověka je skutečně plivanec, zvláště když bydlíte v nádherné La Defense. A pokud vám nevadí, že byste bydleli s někým místním nebo byste byli v jejich domácnosti, určitě zkuste ono AirBNB, protože mnohdy jsou pobyty mnohem levnější než jakýkoliv hotel.
 
4)      Jídlo
Zkuste se nestravovat každý den v restauracích a kavárnách, namísto toho se podívejte po nějaké malé místní hospůdce za normální ceny nebo si zkuste navařit na hotelu či v bytě, pokud tam máte kuchyňku. Nebo ještě lépe, zkuste se podívat třeba do místních obchůdků – jde jen o dočasnou stravu.