Cesta ruku v ruce s terapií

Nejtěžší je najít řešení zejména pro pacienty s posttraumatickou poruchou, která je neustále pronásleduje. Tady může pomoci metoda emdr, která se velmi osvědčila zejména v zahraničí. Dá se použít už od věku 4 let, i když se s ní častěji setkáte u dospělých pacientů, kteří potřebují vyřešit trauma z dětství nebo po nešťastné události. Dokonce pomáhá velmi účinně i na poli různých fobií, kterých se tak můžete velmi snadno a efektivně zbavit.
EMDR je v podstatě celkem rychlá terapie, kdy stačí pouhých 10 sezení. V žádném případě nejde o hypnózu, takže pokud patříte mezi ty, na které neúčinkuje, pak se hodí i pro vás.

duševno

Ve státní i soukromé praxi se s ní setkáte velmi často ve Velké Británii nebo USA. U nás se teprve učíme tímto směrem kráčet. Velmi oblíbená je také v Německu, Rakousku, na Slovensku nebo ve válečných zónách, kde její terapeutické účinky velmi pomáhají při těchto útrapách.

Co představuje EMDR
Pochází z anglického slova „eye movement desensitisation and reprocessing“ a s pacientem se pracuje na základě očních pohybů. Vznikla teprve v 80. letech 20. století v USA, takže se jedná o relativně mladou metodu. Do Evropy se začala šířit až v průběhu 90. let. Využívá se především u léčby posttraumatických poruch u dětí, adolescentů i dospělých.

Výzkumy hovoří o její vysoké účinnosti, která pomohla už řadě pacientů, kde všechno selhalo. Konečně pravá cesta pro ztracené!
Jako každá procedura má svá pravidla, principy a protokoly, které je nutné znát. Řada psychiatrů se věnuje jejímu studiu značně dlouho, než začne emdr aplikovat i u svých pacientů.

tváře

S lidskou psychikou se musí zacházet především velmi opatrně. Naše duše je snadno zranitelná a některé šrámy by nám mohly zůstat už napořád. Proto je velmi důležité věnovat se každému pacientovi individuálně na základě jeho potřeb.
Přesto se jedná o průlom na poli psychiatrie a psychologie. O tom není rozhodně pochyb. Stojí před námi značné výzvy, které si žádají citlivý přístup. Jen ten nás může dovést pozvolna k cíli.