Využijte videa z YouTube na cestách


Hvězdicové zájezdy

Za socialismu pořádala cestovní kancelář Čedok hvězdicové autobusové zájezdy. Byly oblíbené zejména mezi seniory, protože se jednalo o ryze poznávací záležitost, velmi poklidnou a pohodovou. Zájezd spočíval v pohybu autobusovým speciálem, který navštěvoval nejvýznamnější historické a přírodní památky v dané oblasti, a u každé z nich se zastavil a lidé si tam mohli vše důkladně prohlédnout.

hrad Karlštejn

Hvězdicové zájezdy se organizují dodnes, ovšem jistou možností je zorganizovat něco v podobném duchu i pro vlastní rodinu či přátele. Nemusíte k tomu mít zrovna autobus, postačí osobní auto nebo dodávka, ovšem podstatné je vytvořit program cesty a seznámit s ním všechny ostatní účastníky.

Program zájezdu můžete plánovat prstem po mapě, rozložíte si ji pěkně na koberec, pokleknete k ní a budete si zaznamenávat jednotlivé body a vytvářet pomyslnou trasu vašeho vozu. Toto je velmi slibný a účinný postup, ovšem zejména tehdy, máte-li přesnou představu o tamním terénu, a jestliže také zdejší památky znáte. Pokud však míříte za poznáním neznámých končin, měli byste mít k dispozici něco, co vám pomůže vyloučit místa nezajímavá a škaredá a naopak upřednostnit to, co je atraktivní.

sociální sítě

Vypomáhejte si videem z YouTube

YouTube je sociální síť, kam lidé zaznamenávají i své zážitky z cest, a mezi nimi se ocitají i velmi poučné a zajímavé příspěvky. Zvláště působivé jsou záběry pořízené z bezpilotních letounů – dronů, s jejichž pomocí odhalíte některé krásy, co jsou běžně lidem skryty. Snadno se o tom přesvědčíte, pokud vyhledáte a stáhnete si pomocí YouTube downloaderu MP4 záběry na hrad Bouzov, na zámek Hluboká nad Vltavou, na hrad Karlštejn a Křivoklát, anebo si prohlédnete úžasně zpracovaná videa z leteckých záběrů okolí řeky Berounky.

Nalezená videa, která vás osloví, si stahuje raději pokaždé, protože nikdy nemáte jistotu, že na YouTube zůstanou, jejich vlastník je může totiž kdykoli odstranit.