Stěhování v retro stylu

Stěhovací firmy se v průběhu své práce setkávají s mnoha typy nábytku, podlahových krytin, spotřebičů a různých předmětů, ale i s celou řadou životních stylů. Mezi nimi se objevuje i styl retro, v různých obměnách a modifikacích, které byste možná ani neočekávali.

Starožitný nábytek

Starožitný nábytek vždy vyžaduje značnou pozornost a každý, kdo jej vlastní, by měl stěhovací firmě dát včas najevo, že jde o kousky, jejichž cena jde do desítek či stovek tisíc korun. Volí se na to zvláštní postupy, dbá se o to, aby byl každý kus pečlivě zabalen, a vhodné je si předem ověřit, jak je to s pojištěním a pojistným plněním v případě, že se něco poškodí nebo dokonce ztratí.

papírový karton v roli

Senioři

Mnoho seniorů si zakládá na nábytku, který jim připomíná jejich mládí či dětství, anebo mají doma přímo takové kousky, z doby, kdy byli sami mladí. Mohou to být opravdové retro záležitosti a pro stěhovací firmy to znamená obvykle přenášet nábytek vcelku, protože se nedá rozebrat. Některé předměty mohou být již za svým zenitem, co se týče životnosti, a tak je vhodné na to stěhovací firmu stěhování v Praze 2 upozornit včas, aby s nimi nakládala opatrně.

papírové krabice

Sběratelé

Sběratelská vášeň mnohdy nezná hranic a přesvědčit se o tom mohou právě stěhováci. Někteří lidé mají doma skutečné raritní kousky, a tak je vždy takové stěhování nejen zábavné, ale i poučné. Lidé, co sbírají odznaky, poštovní známky nebo pivní tácky, tam se toho ani nemusíte všimnout, protože se vše většinou zabalí do krabic, ale zajímavá jsou např. setkání s plastikovými modely letadel, a to i v počtu několika stovek modelů. Někteří lidé holdují papírovým vystřihovánkám hradů a zámků či městských památkových rezervací, jinde se vám otevře pohled na modelovou železnici, a to vše se musí přestěhovat na nové místo s nesmírným citem, velice precizně a s důkladným zabezpečením všech exponátů.