Přírodní tipy proti bolesti zubů

Bolesti zubů jsou velmi nepříjemné. Mnoho lidí tvrdí, že se jedná v podstatě o tu nejhorší možnou bolest vůbec. Může být výsledkem dlouhodobě zanedbané hygieny zubů, nebo nás může překvapit z čista jasna a příčina nám vůbec nemusí být jasná.

První vaše kroky by měli směřovat k vašemu stomatologovi, který odhalí příčinu bolesti a pomůže vám. Ale někdy prostě není možné, abychom zubaře navštívili hned, když nás něco bude bolet. Pro tyto případy vám ukážeme několik jednoduchých tipů, které by vás mohli alespoň dočasně zbavit nepříjemné bolesti zubů.

bolest zubů

Slaná voda

Mnoho lidí používá tuto možnost jako první pomoc v případě, kdy je trápí nějaké bolesti. Voda se solí je přírodní dezinfekce a pomáhá vám ulevit od nepříjemného pocitu v ústech. Rovněž vám uvolní zbytky jídla, které mohly váznout mezi vašimi zuby. Pokud si chcete připravit roztok doma, smíchejte zhruba půl čajové lžičky soli s jednou sklenicí teplé vody.

Studené obklady

Bolest zubů obvykle dobře reaguje na studené podněty, proto je ideální na postižená místa přikládat studené obklady. Můžete použít látku namočenou v ledové vodě, nebo třeba pytlík mražené zeleniny omotaný do utěrky. Chlad stáhne cévy v postižené oblasti a bolest se zmírní. Působí také dobře proti otokům.

obklad

Šalvěj

Šalvěj je bylinka s přírodními dezinfekčními účinky, a proto je ideální, pokud trpíte záněty zubu. Dokáže zmírnit zánět a alespoň částečně ulevit od vaší bolesti. Můžete si připravit odvar ze šalvěje, který budete kloktat, nebo si zakoupit přímo šalvějový čaj, který poté vypijete, nebo taky jen vykloktáte.

Česnek

Česnek je zázračná surovina. Má pozitivní účinky na mnoho věcí, bolest zubů nevyjímaje. Jeho antibakteriální vlastnosti jsou účinné při onemocnění dutiny ústní. Jak ho použít? Stroužek česneku rozdrťte a vytvořenou pastu natřete na bolavé místo. Pokud je vám to nepříjemné, zkuste stroužek prostě žvýkat.