Odrůda vína Touriga Nacional

Češi jsou hrdým národem vinařů a není se čemu divit. Tenhle druh alkoholického nápoje, vyroben z vinné révy, je nedílnou součástí naší kultury již celou řadu let. Mezi první civilizace, které začaly víno vyrábět ve velkém množství byli Řekové a Římané. Již pak tedy není takovým překvapením, že nejslavnější citát o víně: „Ve víně je pravda“, nebo-li „In vino veritas“, pochází z latiny, jazyka učenců a mimo jiné jazyka, kterým mluvili Řekové a Římané.

V dnešní době existuje nespočet druhů, barev a chutí vína. Lidé si často vybírají právě dle chuťové preference. Někteří mají rádi sladkou a jemnou chuť, jiní dávají přednost suchým a tím pádem těžším vínům. Jiní a trochu zkušenější, vybírají vína podle toho, co se k němu hodí. Existují vína, která se výborně hodí k sýrům, např. Tramín červený, Merlot nebo Chardonnay. Naopak najdete vína, která si otevřete jen k hovězímu. Takovými příklady jsou: Sauvignon nebo Rulandské modré.

víno

Co když ale nejste zrovna sommelierem nebo se zkrátka vůbec nevyznáte? Co když jste pozvaní na oslavu narozenin ale nevíte, jaké víno by dotyčný ocenil? International Wine Club Vám poradí.

International Wine Club nabízí výběr z nepřeberného množství vín. Můžete tedy vybírat dle barev, chuti ale také odrůdy nebo z jaké oblasti dané víno pochází. Podrobný popis Vám zaručí, že vyberete správně. International Wine Club výslovně doporučuje odrůdu Touriga Nacional https://iwc-club.cz/cze_m_Nabidka_Odrudy_Touriga-Nacional-598.html.

Sommelier

Tato odrůda patří mezi ty portugalské a může se tak srovnávat se světovými špičkami jako je Pinot Noir nebo Cabernet. Mimo jiné je odrůda Touriga Nacional hlavní složkou při výrobě portského. Samotným vínem vyrobeným z této odrůdy je pak Casal De Coelheira Reserva Tinto, které je nejen vegan friendly ale dokonce bylo oceněno několika zlatými medailemi. Proč tedy ztrácet čas v obchodě a dlouze přemítat, když existuje pohodlnější možnost výběru? International Wine Club Vám zaručí, že s jejich pomocí se brzy můžete stát odborníkem na vína mezi přáteli. In vino veritas!