Obchodování s opcemi

Opce, někdy označována jako předkupní právo, je možnost si zarezervovat předmět ke koupi za předem dohodnutou cenu. Je pouze na Vás, zda tohoto práva využijete, nebo necháte opci propadnout. Opce jsou využívány napříč všemi druhy businessů. Kupující po nich sahají ve chvíli, kdy mají obavy z rostoucí ceny nebo chtějí koupi z jiného důvodu odložit. Zaplatí tzv. opční prémii prodávajícímu a v době exspirace se rozhodne, zda k samotné koupi za tzv. strike cenu dojde.

Zisky vs. ztráty

Opce jsou ale také oblíbeným finančním derivátem, kdy v posledních letech nabralo na oblibě nakupovat předkupní práva akcií. Opce jsou specifickým burzovním nástrojem, který při správném zacházení velmi pozitivně doplňuje naše investiční portfolio. Při obchodování s opcemi je nutno mít úplný a široký pohled na celou problematiku, protože stejně jako vysoký zisk může dojít i k obrovským ztrátám.

TradeCZ

Obchodováním nebo tzv. tradingem opcí se zabývá server TradeCZ, který formou edukativních článků informuje a předává informace o obchodování a investování na burze. Mimo to také nabízejí službu online kurzu AKCIE A OPCE, který Vám pomůže vybudovat vlastní akciové portfolio. Opce a opční trading je nedílnou součástí investičního portfolia a v kurzu získáte informace o využití opcí a to jak k pojištění Vašich investic, tak k samotnému obchodování.

Opce jsou akciovými obchodníky využívány k pojištění jejich akciového portfolia. Hodnotu opce tvoří mimo samotnou cenu také čas a volatilita. Výpisem opcí lze na burze profitovat z rozpadu času. Volatilita je vlastnost, která roste, je-li na trhu napětí a strach. I na volatilitě je možné s dostatkem vědomostí o opčních strategiích vydělat. Při opčním tradingu tedy nemusíme trefit správně směr a i přesto vyděláme. Nepřeberné množství strategií a možností řízení dělají z opčního tradingu ten nejkomplexnější burzovní nástroj.