Kde se používají kartonové obálky

Je smutným faktem, že klasická pošta již prakticky ztratila svůj význam. K dálkové komunikaci se používají e-maily, které jsou rychlejší a spolehlivější, neboť nehrozí jejich ztracení, a to i na velké vzdálenosti. K instantní komunikaci jsou pak využívány aplikace jako Messenger či WhatsApp. Co se balíků týče, které musí být přeci jen poslány fyzicky, zde se čím dál více využívá služeb nejrůznějších zavážkových firem, jako je PPL, DPD, či Zasílkovna.

Skutečnost, že jediný, kdo stále posílá klasické dopisy, jsou pouze nejrůznější úřady, banky, pojišťovny a poskytovatelé plynu či energií, neunikla ani České poště. Ta se proto začíná pomalu přeorientovávat spíše na prodej než na posílání dopisů. Proto vám nabídnou místní časopis, pojištění, účet a mnoho dalších věcí, avšak pokud chcete poslat zásilku, není to tak jednoduché. Je to samozřejmě proto, že pracovníci pošty mají kvóty prodeje, které musí splnit, aby nebyli kráceni na výplatě.

obalka3

Přes to všechno se může stát, že i vy budete potřebovat něco poslat. Může jít o dopis či balík. Tím prvním, co musíte udělat, je zvolit vhodnou obálku. Nejtypičtější je rozhodně ta papírová, avšak není zdaleka jediná. Vyrábí se z mnoha nejrůznějších materiálů, z nichž každý je vhodný pro jiný typ zásilky.

Jedním z těch méně známých a prakticky nevyužívaných typů jsou kartonové obálky. Mnozí z vás jistě ani netušili, že něco takového existuje. V podstatě se jedná o dvě kartonové desky o stejné velikosti, které jsou spojeny, obvykle lepicí páskou. Na jedné z nich je pak napsána adresa odesílatele i příjemce. Kde ji ale využijeme?

Své místo má tehdy, pokud potřebujeme poslat například dokument či třeba obraz, který se během přepravy za žádnou cenu nesmí zmačkat. Platí to i třeba o časopisech, zvlášť sběratelských číslech. To je totiž její hlavní výhoda – poskytuje ochranu před zmačkáním.

obalka6

Pokud tedy posíláte cokoliv, řádně si rozmyslete, do čeho to zabalíte. Věřte, že čím větší ochrana, tím lépe. Pracovníci pošty s tím totiž nebudou zacházet zrovna v rukavičkách.