Bez chemie se prostě neobejdete

Chemie se obávat nemusíte, protože celé naše tělo je vlastně takovým chemickým procesem, aniž si to uvědomujeme. A svého těla se přece nebojíme. Takže na tom slově není nic špatného. Samozřejmě, že se dají chemické procesy zneužít. Ale zneužít se může cokoliv.

bazén

Bazénová chemie je dokonale připravena k okamžitému použití. Je řádně zkombinována tak, abyste neuškodili svému zdraví, ale naopak, abyste jej ochránili! A to je podstatou chemie, kterou v bazénech máme používat.
Jednou jste si pořídili na svém pozemku bazén, abyste v něm mohli trávit chvíle odpočinku, nebo se jen občas osvěžit. Ale také se může Váš bazén stát ranní rozcvičkou na začátku každého dne.

K jakému účelu jste si jej pořídili Vy, je Vaše věc. Ale jedno je jisté. O vodu se musíte v bazénu postarat vždycky tak, aby se z vodní hladiny nestal rybníček plný řas, žabince a nakonec i útočiště kachen. O to skutečně nikdo nestojí. Možná jste se nyní pousmáli, ale pravdou je, že bez účinné bazénové chemie k takovému obrazu může lehce dojít!

Jak tedy postupovat?

· Mechanické nečistoty snadno odstraní různé vysavače, síťky na teleskopických tyčích, nebo filtrace. Výhodou je, že je vidíte.
· Na rozdíl od bakterií, virů a řas, které pouhým okem vidět nejsou. V tuto chvíli musí nastoupit přípravky bazénové chemie!
Voda pak může být nazelenalá, nebo zakalená. Na odstranění těchto nežádoucích projevů je zapotřebí vybrat takový přípravek, který nepředloženost odstraní. Určitě Vám poradí profesionálové, nebo se dočtete o jednotlivých přípravcích vše potřebné na příbalových letácích.

voda

Rizika nepodceňujte.

Aby Vaše vodní plocha jiskřila čistotou a byla stále průzračně čirá, nikdy nesmíte na kvalitní bazénovou chemii zapomínat. Udržujte svůj bazén stále v čistotě, a to nejen v té viditelné pouhým okem!
Přece byste nechtěli po vykoupání strávit čas drbáním se celého těla, protože jste jedno chemické čištění vynechali.